Суть операції полягає в тому, що судинний хірург видаляє ослаблену змінену ділянку стінки артерії (аневризматичний мішок), і замінює його алопротезом.
Основні етапи операції:
- Виділення і перетискання аорти на 2 см вище шийки аневризми, тобто безпосередньо під нирковими артеріями (при аневризмі інфраренальної частини черевного відділу аорти)
- Прошивання поперекових і нижньої брижової артерій зсередини аневризматичного мішка
- Протезування аорти від шийки до незмінених відділів всередині аневризматичного мішка без його видалення.
Штучний протез виготовляється зі спеціального міцного синтетичного матеріалу, по діаметру і розміру як здорова аорта.
- Лінійне протезування – заміщення ділянки аорти, де розташовується аневризма, синтетичним протезом.
- Аортостегнове протезування – використовується при залученні в аневризматичний процес клубових артерій. Після резекції пацієнт знаходиться в стаціонарі 7 – 8 днів. Повний курс реабілітації може зайняти близько 2 – 3 місяців. Успіх лікування аневризми аорти таким способом складає більше 90%.
- Більш сучасним методом лікування аневризм аорти є ендоваскулярна хірургія, як ендопротезування. Це введення спеціального, циліндричної форми, протеза з дротовим каркасом, який зміцнює її стінку та ізолює аневризматичний мішок. Реабілітаційний період після такої операції становить 2 – 3 дні. Однак, після цього потрібно досить часте проведення рентгенологічного контролю за станом і функціонуванням встановленого ендопротеза. Крім того, може статися так, що цей метод вам не підходить. Слід зазначити, що в деяких випадках, все ж, більш прийнятна відкрита операція.
Дуже важливо вчасно провести лікування аневризми аорти, оскільки це важка патологія, яка має тенденцію до прогресування і розриву з летальним результатом. Тому, рекомендується проводити УЗД сканування дорослого населення на предмет АЧЧА.