Косметична мініфлебектомія + кросектомія при варикозній хворобі

Показання та підготовка до венектоміі

Флебектомія – операція, яку проводять, використовуючи різні методів. Найбільш класичним з них є комбінована венектомія. Перед процедурою проводиться невелике обстеження (аналіз крові, рентген, ЕКГ). Одним з обов’язкових етапів буде доплерографія, яка покаже стан клапанів глибоких і підшкірних вен, розташування варикозних вузлів і перфорантних вен, а також наявність додаткових стовбурів і притоків.

Мета флебектоміі – нормалізувати відтік крові по глибоким венах і усунути її рефлюкс (вертикальний і горизонтальний) по варикозним венах. Для цього під час операції ми видаляємо велику підшкірну вену, яка проходить по передній внутрішній поверхні ноги, і малу, розташовану на задній поверхні гомілки. Шкоди здоров’ю це не приносить, оскільки по ним (в нормі) протікає тільки близько 10% крові.

Кросектомія (операція Троянова-Тренделенбурга) – операція, яка полягає в перев’язці сафенофеморальне співустя в місці з’єднання великої підшкірної вени і стегнової вени.

Поетапний доступ до сафено-феморального співустя (місце впадіння стовбура великої підшкірної вени в загальну стегнову вену)

Виділення сафено-феморального співустя з подальшим лігуванням колатералей.

Хід операції

Проводиться розріз шкіри довжиною в 3 см нижче пупартової зв’язки. Виділяється сафенофеморальне співустя, після чого відбувається перев’язування колатералей великої підшкірної вени і самого співустя. За новими методикам сама вена не витягується, а заповнюється склерозантом, в наслідок чого відбувається хімічна абляція просвіту великої підшкірної вени.

А – Точковий розріз скальпелем
Б – Вигнутим затискачем “москітом” виділяється вена
А – Підготовка до накладання двох затискачів
Б – Перетин вени з подальшим лігуванням

Крім того, варикозна хвороба лікується малотравматичними, косметичними операціями Коккета і Лінтона, які полягають в тому, що виконуються доступи (розміром з маленьку крапочку, порівняну з укусом комара), за допомогою спеціальних гачків знаходяться гілки великої підшкірної вени. Знайшовши дрібні вени, при операції Коккета вони перев’язуються над фасцією, при Лінтона – під фасцією. Такі процедури роблять у разі недостатності клапанного апарату вен нижніх кінцівок, а також при тромбофлебіті та посттромбофлебітичній хворобі.

Післяопераційна реабілітація

Після венектомії пацієнт самостійно піднімається з операційного столу і відразу повністю відновлює свою активність. Менш ніж через день пацієнт може бути виписаний з лікарні. Але найбільш важливим правилом для запобігання ускладнень в післяопераційному періоді, ми вважаємо перев’язку ніг еластичним бинтом від пальців стопи до стегна або одягати спеціальний еластичний трикотаж, відразу ж після того, як була проведена флебектомія. Також після венектоміі ми рекомендуємо легку фізкультуру та спеціальний режим праці і відпочинку в перші два місяці. В основному вже через пару днів після операції людина може повернутися до звичного способу життя.

Венектомія (флебектомія) дозволить вам відновити красу ваших ніг, повну активність і найголовніше запобігти таких небезпечних наслідків як тромбофлебіт, тромбоз глибоких судин з можливою тромбоемболією легеневої артерії (ТЕЛА), що може бути фатальним в 3% випадків. Тому радимо раннє відвідування судинного хірурга, виконувати необхідні процедури і заходи відповідати Вашому конкретного випадку.