Лікування варикозу за допомогою малоінвазивної технології VNUS Closure

Опис методики

Що ж являє собою VNUS-технологія і яка її ефективність? Радіочастотна абляція магістральних вен, як називають цю технологію, – це унікальний метод усунення венозної патології великих і малих підшкірних вен за допомогою теплової енергії. Дана інноваційна методика дозволяє видалити будь-які проблемні вени шляхом нагрівання останніх, причому така процедура допускається на будь-якій стадії захворювання!

Для лікування за технологією VNUS знаходження пацієнта в стаціонарі не потрібно – все виконується під місцевою анестезією. Сама ж операція досить проста – тонкою голкою робиться мікроскопічний прокол шкіри, і в уражену варикозом венозну стінку вводять радіочастотний катетер. Всі дії проводять під ультразвуковою навігацією (хірург контролює всі дії за допомогою ультразвуку).

Унікальна перевага даного методу – в тому, що діаметр варикозної вени може бути будь-яким. Таким чином, зараз стало можливим проводити лікування на будь-якій стадії захворювання без розрізів з застосуванням безпечної місцевої анестезії.

При цьому строки самого лікування істотно скорочені! До речі, лікування варикозної хвороби за допомогою методики VNUS, можливо навіть у випадках сильно запущеного захворювання.

Хід операції

А тепер декілька слів про основні етапи VNUS-технології. На рівні верхньої третини гомілки або нижньої третини стегна виконують пункцію великої підшкірної вени. Всі дії виконуються під контролем УЗД. Після цього вводять одноразовий захисний перехідник, а через нього – одноразовий катетер. Далі лікар-флеболог проводить місцеву анестезію протягом всієї ділянки навколо вени.

Після введення катетера виконують його позиціонування. Маркери на катетері допомагають точно та швидко встановити положення катетера. При цьому обробка вени становить в середньому 3-5 хвилин, а температура і потужність налаштовуються в автоматичному режимі без участі лікаря. Вплив на фрагмент вени виконується протягом 20 секунд (прилад автоматично відстежує час, необхідний для процедури). За цей короткий період ділянки вени послідовно піддаються коагуляції. Вплив апарату призводить до звуження просвіту в сегменті вени, а після витягування катетера судина остаточно закривається.

Загальна тривалість процедури – близько 20 хвилин, а пацієнт вже протягом дня може ходити, не відчуваючи болю або будь-яких незручностей.